ROLLdans

       BİLGİ İÇİN
          ARAYIN
  (0543) 544 28 00

  anasayfa
iletişim
arjantin tango salsa bachata zumba hip hop oryantal roman zeybek düğün dansı ücret ve kampanyalar studyo

ROMAN
SALI ROMAN 18.30 (KAYIT AÇILDI)....
CUMARTESİ ROMAN 15.00 (KAYIT AÇILDI)....


Hindistan’ın eski başbakanlarından olan İndra Gandi, romanlar için yaptığı bir konuşmasında şöyle diyordu: “Romanların tarihi acının ve sefaletin tarihidir; ama aynı zamanda insan ruhunun kaderin darbeleri karşısındaki zaferinin de tarihidir.” Dünyanın dört bir yanına yerleşen ve sayıları yaklaşık 15 milyon civarındaki Roman halkını en iyi bu sözler tanımlar.
Yerleştikleri tüm bölgelerde her türlü baskıya maruz kalan bu halkın en büyük varoluş dayanaklarından biri, bütün bu olumsuz şartlar altında eğlenmekten, müzik yapıp dans etmekten geri kalmamalarıdır. Romanların kuşaktan kuşağa geçen dans ve müzik birikimi bu halkın en belirgin özelliğidir.
Roman dansları figürler, müzikalite ve adımlar bakımından kuzey Hindistan kökenli danslarla benzerlik göstermektedir. Ayrıca birlikte yaşadıkları ülkelerin dans ve müziklerine de belli bir uyum sağlamışlardır. Bu adaptasyonun tipik örneklerinden biri, pek çok dans tarihçisinin bahsettiği kökeni Roman danslarına dayandırılan Flamenko dansıdır. Ayrıca Oryantal dans ile eski Roman dansları arasında da benzer bir ilişki bulunmaktadır.

 

 

 

0212 266 08 24
0543 544 28 00
  BEYOĞLU:istiklal cd. ayhan ışık sk. no 5 kat: 2-3-4 ( DEMİRÖREN AVM çaprazı GARANTİ BANK sokağı)